Kajakkien, kanoottien ja muidenkin retkeilyvälineiden vuokraukset ja kuljetukset. Melonta ohjaajan ja koskiveneen kuljettajan palvelut. Äänekosken melontareitille osuvan Nuotioniemen retkeilypaikan vuokraus.
HyvänTähen järjestää sinulle, perheellesi tai ryhmällesi unohtumattoman päivän luontoon, joko vesille tai poluille.
Tämä voi olla lomanne mieleenpainuvin KOHOKOHTA.
Halutessasi voit myös vuokrata melonta- tai muuta retkeilykalustoa meiltä. Käytettävissäsi ovat tukevat ja turvalliset retkimelontaan tarkoitetut kanootit ja kajakit.
Jokaisella vuokrauskerralla sinulle valitaan sopivat melontaliivit ja muut varusteet. Meiltä löytyy myös kuivapusseja, melontatossuja- ja sormikkaita. Jos aiot yöpyä retkelläsi, niin kysy myös telttaa ja retkikeitintä.
Toteutan retkeily-, vaellus- ja melontaretket Äänekosken ympäristön luontopoluilla ja vesillä, sekä, Etelä-Konneveden, Pyhä-Häkin ja Salamajärven kansallispuistoissa.
Koskenlaskut kumilautalla toteutetaan Hirvaskankaan suuntaan Kapeenkoskille.